Republika Południowej Afryki - Zimbabwe - Victoria Falls

Oferta: Wyprawy
Cena: 6760 PLN

Wyprawa 12 dni

Dodatkowy koszt 1890 USD

Uwaga: Płatność przyjmowana tylko w USD wydrukowanych po 2006 roku

Wschodnia Prowincja Przylądkowa, Kraina Wschodzącego Słońca Afryki z Parkiem Krugera, Pretoria.

Data 01.07.2017-12.07.2017
Wylot Warszawa

 

 Dzień 1.
Zbiórka n lotnisku Chopina w Warszawie. Lot przez jeden z portów tranzytowych.


Dzień 2. (40km)
Przylot do Kapsztadu. Powitanie przez lokalnego przewodnika (z językiem polskim) Zwiedzanie Kapsztadu: Ogrody botaniczne (Company Gardens), MalayQuarters –(na zboczu góry Sygnałowej) budynki kiedyś zamieszkałe przez zesłańców-niewolników, dzisiaj tętniące życiem środowisko - Cape Malay, targowisko - czas wolny w centrum miasta. Spacer po Deptaku -Sant Georges street. Transfer do hotelu czas na odświeżenie. Zwiedzamy słynny Water Front – część portowa udostępniona dla turystów. Wjazd kolejką na Górę Stołową. Powitanie afrykańskiego zachodu słońca z lampką miejscowego wina. Kolacja w restauracji z darami morza. Przejazd do Lodge oddalonej o spacerek od plaży, z widokiem na całą Zatokę Stołową z miastem. Nocleg Lodge 3*. (Kolacja w restauracji).

Dzień 3. (160km)
Śniadanie od godz. 07: 00. Wyjazd godz. 08: 00 na zwiedzanie półwyspu przylądkowego. Przejazd malowniczym wybrzeżem do Hout Bay. Podróż statkiem na wyspę Fok. Następnie przejazd na miejsce widokowe Chapmans Peack. Odwiedzamy Przylądek Cape oraz Przylądek Dobrej Nadziei- miejsce, gdzie spotykają się dwa Oceany Indyjski i Atlantycki. Odwiedzamy miejsce, gdzie słynni podróżnicy Bartolomeo Diaz oraz Vasco da Gama postawili pierwsze chrześcijańskie krzyże na afrykańskim kontynencie. W drodze powrotnej do Kapsztadu wizyta w Simons Town na Plaży Pingwinów, gdzie można spotkać kolonie tysięcy pingwinów. Około godz.17: 00 powrót do Lodge, czas na odświeżenie. Wieczorem kolacja na Long Str.(Tradycyjna kuchnia afrykańska oraz rytmy Afryki) Kapsztad nocą. Powrót do Lodge 3*.(Śniadanie w lodge, kolacja w restauracji)

Dzień 4. (40km+(1400km lot) +420km)
Godz. 03: 30 kawa z przekąską. Godz. 04: 00 transfer na lotnisko oraz około 06: 00 przelot do Johannesburga (śniadanie na pokładzie samolotu). Po wylądowaniu 08: 00, przejazd w kierunku Parku Narodowego Krugera. Po wjeździe do parku Krugera 1, 5 godzinne safari mikrobusem. Dla chętnych po zakwaterowaniu (fakultatywnie na koszt własny 30 USD) wieczorowo- nocne safari terenowymi pojazdami. Kolacja i nocleg w obozie parku-bungalowy. (Śniadanie i kolacja w restauracji lub grill)

Dzień 5. (210km)
Wczesne safari od godz. 6: 00 do godz. 11: 00 mikrobusem lub (fakultatywnie na koszt własny 50USD pojazdami terenowymi). Około godz. 9: 00 śniadanie w jednym z kampów parku. Po południu od godz. 14: 00 do godz. 17: 00 kolejne safari po parku mikrobusem. Narodowy Park Krugera – jeden z najsłynniejszych rezerwatów na świecie – symbol Południowej Afryki ciągnie się 400 km z północy na południe i 70 km ze wschodu na zachód. Na tym olbrzymim obszarze żyje 147 gatunków ssaków (łącznie z tzw. „wielką piątką”: lwami, lampartami, słoniami, nosorożcami, bawołami), jak również 114 gatunków gadów, 33 płazów, 50 gatunków ryb i 300 gatunków drzew. Odnotowano obecność ponad 500 różnych rodzajów ptaków. O godz. 17: 00 opuszczamy park kierując się w stronę miejscowości Sabie. Kolacja i nocleg w hotelu 3* w miejscowości w Górach Smoczych.(Śniadanie i kolacja w restauracji)


Dzień 6. (480km)
Śniadanie od godz. 07: 00 do godz. 08: 00 Przejazd do Pretorii przez rezerwat Blyde River Canyon (Rezerwat Kanionu Rzeki Blyde), położony w Górach Smoczych. Kanion rzeki i otaczające go tereny oferują najbardziej spektakularne widoki w RPA. Kanion zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości na świecie. Przejazd jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych „Panorama Route” z tropikalnym lasem deszczowym, Oknem Boga (God’sWindow), wodospad Berlin oraz Lizbon. Unikalne formacje geologiczne takie jak: BurkeLuck/Potholes, Three Rondavels, należą do wielkich atrakcji tego kanionu. Przyjazd do hotelu w Pretorii 3*lub w Johannesburgu. Około godz. 19: 00 Kolacja i nocleg. (Śniadanie, kolacja w restauracjach hotelowych) 

Dzień 7. (160km)
Śniadanie od godz. 07: 00 do godz. 09: 00. Po śniadaniu zwiedzanie Pretorii. Pretoria (nowa nazwa Thswane) będąca stolicą administracyjną Republiki Południowej Afryki, znana również pod nazwą „miasto ogrodów” lub „miasto Jakarandy” (ponad 60000 drzew Jakaranda o jasnofioletowych kwiatach). Zwiedzamy pomnik Voortekker Monument  (Pomnik Pionierów Borskich) z przedstawioną historią Wielkiej Wędrówki (GrootTrek), wykutą w długim na 93 metry marmurowym frezie. Odwiedzamy dom Paula Krugera słynnego prezydenta niegdysiejszej Republiki Transwalu. Z Union Building, siedziby rządu, rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na miasto. Po południu udajemy się do Skansenu – wioski Lesedi, gdzie zapoznamy się z kulturą pięciu różnych plemion afrykańskich: Zulu, Kosa, Basotho, Pedi, Ndebele. Po tańcach, śpiewach lokalnej ludności na kolacji mamy możliwość spróbowania afrykańskiej kuchni z daniami z dzikich zwierząt. Wieczorem przy ognisku przysłuchujemy się afrykańskim opowiadaniom. Nocleg w wiosce 3* w domkach pokrytych trawą, przystosowanych dla wygód turystów. (Śniadanie w hotelu, kolacja w restauracji w wiosce) 

Dzień 8. (140km+lot +30km)
07: 00 śniadanie. Godz.07: 45 transfer do Johannesburga. Lot do Zimbabwe -Victoria Falls (2 godziny). Po wylądowaniu w Victoria Falls (wykupujemy wizę dwukrotnego przekroczenia granicy( koszt własny 45USD) transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu blisko Wodospadów Viktorii. Czas wolny przy basenie hotelowym .Około 16: 00 transfer do przystani przy rzece, aby popłynąć łodzią na zachód słońca na rzece Zambezi, w trakcie wycieczki będziemy szukać zwierząt tego wodopoju Afryki. Na łodzi mały poczęstunek oraz napoje alkoholowe bez ograniczeń. Po powrocie do hotelu kolacja z pokazem folklorystycznych tańców lokalnej ludności. Nocleg w hotelu 3*. (Śniadanie i kolacja w hotelu)

Dzień 9(15km)
Od godz. 07: 00 śniadanie. Dzień spędzamy na wybrane przez siebie atrakcje(na koszt własny). Zwiedzamy Wodospady Viktorii Zimbabwe(koszt od strony Zimbabwe 40 USD) (oraz koszt od strony Zambii 20 USD (Wiza przekroczenia granicy do Zambii USD 30 potrzebna jest również żółta książeczka). Możliwość przelotu helikopterem nad wodospadami (koszt własny 150 USD) lub motolotnią (koszt własny 130 USD) Przelot nad wodospadami oraz kanionem Viktoria Falls (koszt własny 160USD), skoki Bangi (koszt własny 120 USD) (111m). Wieczorem transfer na kolacje w Booma (koszt własny 60 USD) -tradycyjne dania Afryki z potrawami z dzikich zwierząt, w trakcie kolacji - występy folklorystyczne, aktywna gra na bębnach. Nocleg w hotelu 3* (Śniadanie w hotelu)

Dzień 10. (240km)
Wczesny przejazd z Victoria Falls do Kasane w Botswanie, po przekroczeniu granicy safari pojazdami terenowymi po rezerwacie Chobe (Północna cześć Okawango) po południu wodne safari na rzece Chobe. Wieczorem powrót do Victoria Falls. (śniadanie oraz Kolacja)

Dzień 11(30km)
Od 07: 00 śniadanie. Dla chętnych fakultatywnie safari na słoniach (koszt własny ok 150 USD).W południe transfer na lotnisko, przelot do Johannesburga. Ponowna odprawa dalszy lot do Warszawy przez jeden z portów tranzytowych.(Śniadanie w hotelu)

Dzień 12
Przerwa tranzytowa i dalszy lot do Warszawy.

RPA - obywatele RP mający paszporty zwykłe mogą wjeżdżać bez wiz i przebywać na terytorium Republiki Południowej Afryki jednorazowo do 30 dni. Przy wjeździe do RPA wymagany okres ważności paszportu powinien być dłuższy od okresu ważności wizy, co najmniej o 6 miesięcy.

ZIMBABWE - obywatele polscy potrzebują wizy pobytowej i tranzytowej na wjazd. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 3 miesiące. Decyzję o okresie ważności wizy podejmuje urzędnik imigracyjny na granicy, który stawia stempel wizy jednokrotnej lub dwukrotnej.

ZAMBIA - obywatele polscy potrzebują wizy pobytowej i tranzytowej na wjazd. Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi 6 miesięcy. Decyzję o okresie ważności wizy podejmuje urzędnik imigracyjny na granicy, który stawia stempel wizy jednokrotnej.

 • Lot: Warszawa-Kapsztad  Johanesbur Victoria Falls -Warszawa
 • zakwaterowanie w hotelach na poziomie 3*, bungalowach, pokoje 2- osobowe z łazienkami,
 • klimatyzacja (gdzie konieczne), czajnik, kawa i herbata w pokojach w większości hoteli. Baseny 
 • kąpielowe w większości miejsc noclegowych. 
 • posiłki wymienione w programie. 
 • transport z klimatyzacją. 
 • opieka polskojęzycznego przewodnika na terenie RPA oraz Zimbabwe 
 • Ubezpieczenie KL NNW –TU Europa
 • wstępów na wymienione imprezy oraz degustacje w RPA około –USD240, 
 • safari terenowymi pojazdami (na życzenie za dopłatą),
 • wstępów na imprezy z zaznaczoną ceną w programie na terenie Zimbabwe oraz Zambii,
 • porterów (ok. 1.USD za bagaż) 
 • wiz (RPA na granicy za darmo, Zimbabwe oraz Zambia) na granicy 50 USD
 • przelotów samolotowych na trasie.

 

Lokalizacja

South Africa

Wyslij do nas pytanie

Najlepsza cena

Oferta: Lato 2017
Cena: 1121 PLN

Mari Beach ***

Grecja / Kreta / Kavros, Grecja

Oferta: Lato 2017
Cena: 1949 PLN

Klajdi Albania ****/ Riwiera Albańska / Durres

Riwiera Albańska / Durres, Albania

Oferta: Lato 2017
Cena: 2449 PLN

Caprici ****

Hiszpania / Costa Brava / Santa Susanna ,

Oferta: Lato 2017
Cena: 2694 PLN

Imperial Belvedere ****

Kreta, Grecja

Oferta: Lato 2017
Cena: 4040 PLN
wycieczki

Razem
na wakacje!

Zapraszamy wszystkich Państwa do naszego biura podróży.
Znajdujemy się w centrum Bochnii, pod adresem Rynek 9.
Szeroka oferta sprawdzonych touroperatorów, wycieczki, wakacje, organizacja wyjazdów indywidualnych. Wszystko w atrakcyjnych cenach.